Pojęciem think tank określane są organizacje eksperckie wyrastające najczęściej w środowisku naukowym i biorące czynny udział w bieżącej polityce tak państwa, jak również samorządu terytorialnego. Zakładane są przez osoby i instytucje znajdujące się poza aparatem państwa i samorządu terytorialnego.
W swej działalności wykorzystują metody badawcze do rozwiązywania problemów praktycznych, z jakimi borykają się organy władzy publicznej. Dyskurs i badania naukowe prowadzone są w zespołach interdyscyplinarnych z udziałem ekonomistów, socjologów, prawników, administratywistów. Opracowywane są różne dokumenty, rekomendacje, raporty, ekspertyzy, które trafiają do piastunów organów władzy. W taki sposób mierzą się z wieloma wyzwaniami demograficznymi, społecznymi, kulturowymi, migracyjnymi, finansowymi, gospodarczymi.
Pojęcie think tank wywodzi się z anglosaskiej kultury politycznej, gdzie w debacie publicznej działalność think tanków często swym wkładem merytorycznym znacząco wpływa na kierunek polityki państwa.
Quant tank jest szczególną formą think tanka. Bazuje głównie na kwantyfikacyjnych metodach badawczych. Dzięki temu, że efekty jego prac są oparte na twardych, mierzalnych danych, wnioski z nich mają najwyższy czynnik niezależności.
Naszym celem jest wsparcie uczestników debaty publicznej wysokiej jakości analizą oraz pogłębionym modelowaniem. Chcemy, aby wybory społeczne dokonywały się w oparciu o rzetelną wiedzę i merytoryczną wymianę poglądów.
Skupiamy naukowców i praktyków o dużym doświadczeniu badawczym, eksperckim oraz zarządczym. Łączymy wiedzę z doświadczeniem. Opracowujemy rekomendacje i analizy z obszaru strategii dla firm, samorządów oraz polityk publicznych państwa - z inicjatywy własnej jak również na zamówienie.
Robimy to w przekonaniu, że ułatwią one przeprowadzanie rzetelnych debat publicznych i optymalizacji polityk publicznych. Wierzymy, że doradztwo zarządcze w firmach przyczynia się do podnoszenia ogólnej wartości kapitału ludzkiego w Polsce.